به روش خودتون حسابداری کنید...

مقالات
معرفی بهترین نرم افزار های حسابداری در ایران

خصوصیات بهترین نرم افزار حسابداری

آیا در فکر تهیه یک نرم افزار حسابداری هستید و  نمی دانید از میان این همه نرم افزار حسابداری کدام را انتخاب کنید؟

برای مدیران و روسای تجارت، چیزی جز کنترل و مدیریت امور مالی از اهمیت بیشتری برخوردار نیست.
موارد بسیاری هستند که به علت عدم تمرکز و  نداشتن  یک نظارت سازمان یافته و حساب شده روی درآمدها و هزینه ها ، خیلی سریع ور شکست شده اند.به همین جهت است که کلیه  صاحبین تجارت و حسابداران، در پی مناسب ترین روش برای مدیریت مالی شرکت خود می باشند.

با توجه به این موضوع، احتیاج به برگزیدن نرم افزار حسابداری مطلوب به عنوان ابزار کار حسابدار،بسیار ملموس است. مدیران و حسابداران، همواره در پی ایده آل ترین نرم افزار حسابداری در بازار هستند.

بهترین نرم افزار حسابداری

با تمام این تفاسیر تعریف بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟ یک حسابدار یا یک شخص صاحب تجارت، چه انتظاراتی از یک نرم افزار خوب حسابداری دارد؟

اگرچه نمی توان تعریف مشخصی برای یک نرم افزار حسابداری خوب و کامل بیان کرد . زیرا این موضوع مستلزم برخوداری از عوامل گوناگونی می باشد. امکان دارد  شرکتی مدعی باشد که نرم افزاری که استفاده می کند بهترین در بازار است ولی همان نرم افزار  در شرکتی دیگر بلا استفاده باشد.

بنابراین  زمانی که در پی بهترین نرم افزار حسابداری هستید، باید تحلیل صحیحی از احتیاجات و توقعات خود داشته باشید.
بهترین نرم افزار حسابداری ان است که به مطلوب ترین حالت احتیاجات کسب و کار شما را رفع نماید و به گونه ای باشد که به راحتی و آسانی و بسیار سریع در دست مدیر و حسابدار آن موسسه یا سازمان قرار گیرد.

در این مقاله به برخی از خصوصیات جامع و عمومی که باید در تمامی نرم افزارهای حسابداری مناسب لحاظ شود را مورد ارزیابی قرار داده ایم:

 •  یادگیری آسان و سریع

  این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است که کاربر بداند آموزش و فهم کار با یک نرم افزار حسابداری، چقدر به طول می انجامد تا بتواند با تمرکز کامل و بدون احتیاج به راهنمای سیستم یا پشتیبانان نرم افزار تمامی فعالیت های حسابداری روزمره خود را به سرانجام برساند. بسیاری از  نرم افزارهای حسابداری، برای بهتر شناخته شدن و خرید شرکت ها از نرم افزار آنها به عنوان بهتذرین نرم افزار، تلاش می کنند امکانات اضافی و دشواری را  به نرم افزار اضافه نمایند که کاربر در زمان استفاده حس میکند می خواهد موشک به فضا پرتاب کند.

 

 •  رابط کاربری مناسب


رابط کاربری یعنی قسمتی که شما به عنوان کاربر همیشه آن را مشاهده می کنید. در اصل رابط میان شما و ماشین.  که به هر اندازه این قسمت ساده و سهیل باشد، کاربر راحت تر خواهد بود. به کار گیری از یک گرافیک شکیل و ساده کمک شایانی به این قضیه می کند.

 •  انعطاف پذیری

چنانچه نرم افزاری مدعی باشد که بهترین نرم افزار حسابداری را دارد، نبایدقالبی و محدود و خشک  داشته باشد.
به نرم افزاری، نرم افزار خوب گفته می شود که انعطاف لازم در برقراری گردش کار  را داشته باشد. مناسب ترین نرم افزار حسابداری میتواند چندین فیلد اضافه جهت ورود اطلاعات ویژه برای شما فراهم سازد و عناوین و اسمها را طبق تقاضای شما سازماندهی نماید، گردش اطلاعات را به نحوی که کاربر می خواهد انجام دهد و پس از خرید نگوید  شعار همین است که هست را بیان نکند.

 •  داشتن ابزاری برای تهیه گزارش


  برای هر مدیری یا کسی که صاحب تجارت است داشتن قسمتی از گزارش های مالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این موضوع می تواند کاملا سلیقه ای باشد .

  این که نرم افزار حسابداری بتواند گزارش های جدید بسازد یک مزیت عالی محسوب می شود. فکرش را بکنید بتوانید هر نوع گزارش مالی که میخواهید، در هر قالب و و رنگ و ظاهری به .جود آورید، نمودار بکشید و به مدیران خود تحویل دهید.

  در هر شرایطی حتی اگر نرم افزار حسابداری مورد استفاده شما بهترین هم باشد باز هم نیاز به پشتیبانی و خدمات فنی دارد. در حقیقت ویژگی و طبیعت نرم افزار بدین شکل است.

بنابراین در زمان بررسی و ارزیابی هایتان، حتما از لحاظ کیفیت و تخصص تیم پشتیبانی نرم افزار حسابداری آگاهی های لازم را کسب نمائید. تایم کاری و روش های ارتباطی را مد نظز قرار دهید و بسنجید با تجارت و نیاز شما هم خوانی دارد یا خیر. اگر بتوانید  با چندین کاربر نرم افزار حسابداری برگزیده تان ارتباط برقرار کنید و سطح رضایت آنان از خدمات پشتیبانی نرم افزار را بپرسید خیلی خوب است و به شما کمک می کند.

زمانی عنوان برترین به نرم افزاری اطلاق می شود که بهترین پشتیبانی و خدمات را نیز برای کاربران خود در نظر گرفته باشد.

در انتهای این مطلب باید این موضوع را هم بادآور شد که  بهترین نرم افزار حسابداری، تعریف واحدی ندارد و موضوعی که مورد اهمیت است  نیازها و انتظارات کاربر از نرم افزار است. عواملی که در این مقاله به آن اشاره کردیم به عنوان خصوصیات جامع و عمومی نرم افزارهای خوب حسابداری به شمار می آید. در زمانخرید نرم افزار، ضمن توجه به این موارد، حتما به جزییات و موارد ویژه حیطه فعالیتتان توجه نمایید. اگر به این موارد توجه کنید قاعدتا بهترین نرم افزار حسابداری را خریداری می نمایید.

 

<< >> 

مقالات نرم افزار حسابداری