به روش خودتون حسابداری کنید...

مقالات
ویژگی بهترین نرم افزارهای فروشگاهی

تمامی فروشگاه هانیازمند یک نرم افزار حسابداری هستند. در گذشته در فروشگاه ها از روش های سنتی  برای حساب هایشان استفاده می شد. نرم افزارهای فروشگاهی روشی جدید برای مکانیزه کردن صندوق فروش می باشد. این روش توانسته جایگزینی برای روش های قدیمی و سنتی باشد. امروزه بسیاری از فروشگاه ها در همان ابتدا برای شروع کار خود به دنبال نرم افزارهای حسابداری هستند که مخصوص فروشگاه ها می باشد. از این رو مدیران و صاحبان این فروشگاه ها دغدغه انتخاب بهترین نرم افزار را دارند. به همین دلیل باید تمامی ویژگی های بهترین نرم افزارهای فروشگاهی را در نظر داشته باشند. ما در این مقاله می خواهیم این ویژگی های را به صورت خلاصه برای شما شرح دهیم.

سادگی نرم افزار

آسانی و سادگی نرم افزارهای فروشگاهی در عملکرد می تواند اصلی ترین ویژگی آن باشد. مهم ترین چیزی که باید در طراحی  نرم افزارهای حسابداری در نظر گرفته شود، سادگی آن است. چرا که یک نرم افزار فروشگاهی باید به گونه ای باشد که اگر فردی در رابطه با حسابداری تخصصی نداشت بتواند با آن کار کند و همچنین یادگیری کارکردن با آن بسیار راحت باشد. از این رو بهتر است که به جای استفاده از زبان حسابداری از کلماتی استفاده شود که در رابطه با زمینه کاری همان فروشگاه و یا هر صنفی باشد. به علاوه باید به صورت یکنواخت طراحی شود که بتوان به راحتی کارهای ویرایش، حذف و... را در آن انجام داد. به شکلی که عملکرد تمامی قسمت های نرم افزار حسابداری شبیه به هم باشد. 

سرعت بالا در ثبت اطلاعات

بهترین نرم افزارهای فروشگاهی باید سرعت بسیار بالایی داشته باشد. چرا که فروشگاه ها دارای حجم کاری بسیار زیادی هستند. از این رو باید نرم افزاری که انتخاب می کنید از سرعت زیادی برخوردار باشد. به شکلی که کاربر بتواند در کمترین زمان ممکن اطلاعات را ثبت کند. این می تواند سرعت کار را در فروشگاه ها بالاتر ببرد. از این رو بهتر است میانبر های سریع، جستجوی کامل و همچنین قابلیت حذف که بیشترین کاربرد را می تواند در نرم افزارهای فروشگاهی داشته باشد، در دسترس قرار بگیرد. این کار می تواند در سرعت نرم افزار تاثیر گذار باشد.

گزارشات مفید ، کاربردی و دقیق

می توان گفت که مهم ترین هدف افراد از استفاده از یک نرم افزار فروشگاهی و یا حسابداری  ثبت گزارشات می باشد. به طوری که اگر گزارشات به طور دقیق ثبت نشود، می تواند در برخی شرایط خاص افراد را به اشتباه انداخته و حساب های فروشگاه را تحت تاثیر قرار دهد. از اصلی ترین گزارش هایی که مربوط به حسابداری می باشد و ثبت دقیق آنها حائز اهمیت است می توان به مواردی چون گردش کالاها در انبار، کالاهای پر سود، گزارش های مانده کالا، گزارش کالاهای پر فروش،  گزار ش مربوط به کالاهای پر فروش و کم فروش، بدهکاران و بستانکاران و همچنین گزارش سود و زیان  نیز اشاره کرد.

پشتیانی پاسخ گو و متعهد

توصیه ما این است که در زمان انتخاب نرم افزارهای فروشگاهی به دارا بودن خدمات پس از فروش و پشتیبانی آن نیز توجه داشته باشید. چرا که این امر می تواند در آینده برای شما مشکل ساز شود. به علاوه در همان اول راه نیز برای روش نصب و راه انداختن نرم افزار نیاز به یک پشتیبانی خوب و قوی خواهد داشت. از جمله مواردی که در این زمینه با آن برخورد خواهید کرد بروز رسانی کردن نرم افزار، پاسخ دادن به سوالات و مشکلات شما در سریع ترین زمان ممکن و همچنین آموزش کارکرد نرم افزار می باشد. 

 

<< >> 

مقالات نرم افزار حسابداری