به روش خودتون حسابداری کنید...

مقالات
خصوصیات بهترین نرم افزار حسابداری

امکاناتی که یک نرم افزار حسابداری دارد وابسته به نوع صنعت و جایی که استفاده می شود، دارای تفاوت هایی می باشد. به علاوه بستگی به نیاز افراد دارد و با توجه به همان می توانند نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب نمایند. خدمات پشتیبانی با کیفیت می تواند یکی ازمهم ترین خصوصیات بهترین نرم افزار حسابداری باشد. علاوه بر این خصوصیات و ویژگی های دیگری باید داشته باشد، که ما در این مقاله با اهمیت ترین آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

قابل حمل

یکی از خصوصیات ویژه یک نرم افزار حسابداری خوب قابل حمل بودن آن است. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از گوشی های موبایل و همچنین تبلت ها و یا هر وسیله الکترونیکی دیگری بتوانید به صورت های مالی خود دسترسی داشته باشید. به عبارت دیگر بهترین نرم افزار باید بدون در نظر داشتن مکان و یا هر زمانی بتواند تمامی صورت های مالی شما را ثبت کن؛ به گونه ای که قابل پیگیری باشد.

سادگی

سادگی می تواند یکی از خصوصیات بهترین نرم افزار حسابداری باشد که نشان دهنده ظرافت فنی آن خواهد بود. می توان گفت که به طور حتم باید عملکرد یک نرم افزار ساده باشد. این به معنی آن است که بتوان به راحتی با آن کار کرد. در صورتی که دارای این ویژگی نباشد، اگر خصوصیات دیگر را داشته باشد شما به مدت کوتاهی از آن نرم افزار استفاده خواهید کرد.

امنیت

یک نرم افزار حسابداری خوب باید از امنیت زیادی برخوردار باشد. چرا که مهم ترین اطلاعات یک شرکت یا یک موسسه صورت های مالی آن است. به همین دلیل یک نرم افزار حسابداری باید به گونه ای طراحی شود که بتواند از اطلاعات مالی یک موسسه یا شرکت حفاظت کند.

پشتیبانی شرکت ارائه دهنده

پشتیبانی یک نرم افزار حسابداری از مهم ترین مزیت ها و خصوصیات آن می باشد. این امر می تواند یکی از عوامل مهم در انتخاب یک نرم افزار باشد. در مواقعی این امکان وجود دارد که ایراداتی در نرم افزار شما ایجاد شود.از این رو شما برای حل مشکلات و اختلال های ایجاد شده نیاز به یک پشتیبانی از سمت شرکت ارائه دهنده نرم افزار حسابداری خواهید داشت. 

 خصوصیات بهترین نرم افزار حسابداری

دیگر خصوصیات بهترین نرم افزاری حسابداری

  1. ارائه گزارش های مالی به طور دقیق
  2. کیفیت در کارکرد و عملکرد نرم افزار
  3. یکپارچه بودن قسمت های مختلف نرم افزار با یکدیگر
  4. دارای عملکردی سریع

نکات مهم 

  • بهترین نرم افزار حسابداری باید بر اساس استاندارد های اداره دارایی و همچنین مالیات طراحی شده باشد.
  • باید دارای قابلیت تهیه کردن گزارش در آخر  هر فصل باشد. 
  • اطلاعاتی که در بهترین نرم افزار حسابداری در رابطه با چک ها ثبت می شود باید دارای قابلیت هشدار برای روز وصول چک باشد.
  • در صورتی که نرم افزار برای یک فروشگاه استفاده می شود، باید مالیات و عوارض را در خود فاکتور درج گردد. 

 

<< >> 

مقالات نرم افزار حسابداری