به روش خودتون حسابداری کنید...

مقالات
نرم افزار حسابداری درمانگاه چگونه است


با نصب نرم افزار مدیریت کلینیک و درمانگاه سدنا بر روی سیستم خود می توانید  انواع مراکز پزشکی از قبیل کلینیک و درمانگاه، مطب و ... را نظارت و مدیریت نمائید.

نرم افزار درمانگاهی سدنا با فضایی آسان و راحت برای استفاده کاربر، عملیات مدیریت اطلاعات مربوط به بیماران و پذیرش آنان به مرکز پزشکی را در کمترین زمان انجام داده و جهت مدیریت درمانگاه یا مطب گزارشات متنوع را اماده می کند.

تعریف خدمات پزشکی گوناگون در نرم افزار به وسیله کاربر، این بستر را برای وی فراهم می سازد تا از آن در هرنوع مرکز پزشکی همچون: درمانگاه، کلینیک، مطب پزشکی، دندانپزشکی، چشم پزشکی، پوست و مو، ارتوپدی، توانبخشی، مشاوره و ترک اعتیاد و ... استفاده نماید. ایجاد پرونده برای بیماران، پذیرش و صندوق، نوبت دهی به بیمار، انبارداری و داروخانه، لابراتوار، تهیه دیسکت بیمه، فرستادن پیامک، سیستم کالرآیدی و... را از تجهیزات مهم این نرم افزار به شمار می آید.

سخه اصلی این نرم افزار، ضمن برخورداری از پشتیبانی، با یک حساب سامانه پیام کوتاه رایگان ارائه می شود.

با تهیه و سفارش آنلاین نرم افزار مدیریت مراکز پزشکی سدنا، می توانید نسخه اصلی این نرم افزار را در عرض چند دقیقه دانلود نموده  و بر روی سیستم خود نصب کرده و از تمامی امکانات آن بهره مند شوید.

پیش از سفارش نسخه اصلی نرم افزار، می توانید زمانی را (حتی چند ماه) به صورت استفاده آزمایشی اختصاص دهید و از سهولت  و قابلیت های آن خاطر جمع شوید.

بسته به نیاز خود می توانید نرم افزار را به طور تک کاربره (فقط برای یک سیستم) و یا تحت شبکه (برای چندین سیستم) سفارش داده و دانلود نمائید.

سیستم تک کاربره و  تحت شبکه از نظر قابلیت و امکانات، یبرابر می باشند. فرقی که میان این دو محصول می باشد در نحوه نصب و تعدد سیستم های قابل نصب آن می باشد.

بعد از نصب نرم افزار، برای فرستادن پیامک برای بیماران خود، مبحث فعال سازی سامانه پیام کوتاه رایگان، را مرور کنید.

از زمانی که شما این نرم افزار را خریداری می نمائید به مدت پنج سال دارای می توانید از خدمات پس از فروش بهره مند باشید.

<< >> 

مقالات نرم افزار حسابداری